אחסון אתרים

מה הוא השרת האיכותי ביותר?

אחסון אתרים הינו בין התחומים החיוניים לכל חברה ועסק הקיימים בכל תחום שהוא לצורך התפקוד השוטף של בית העסק. חברות אחסון האתרים מציעות לבעלי האתר שירות שוטף של תחזוקת האתר על גבי שרת איכותי. אתר אינטרנט דורש מקום אחסון ברשת, ועל מנת שבעל האתר עצמו לא יתעסק משך כל היום עם תחזוקת האתר השוטפת אלא בפעילויות העסק עצמו – חברת אחסון האתרים היא זו המציעה לו את השירות המלא של תחזוקת האתר ברשת.

אחסון אתרים
ישנם כמה סוגים של שרתים עליהם ניתן לשמור את האתר, בגדול אלו נחלקים לשני סוגים: שרתי לינוקס ושרתי ווינדוס. כל אחת מסביבות האחסון הינה בעלת יתרונות וחסרונות משל עצמה. מחד – הלינוקס נחשבת לסביבה איכותית יותר ואמינה ומאידך – הרמה הטכנית שלה דורשת שיפור. הווינדוס מצידה ידידותית לבוני האתרים והמתחזקים של האתר אולם נחשבת לסביבת עבודה לא יציבה במיוחד. יחד עם זאת, שפת התכנות נכתבת בווינדוס ולכן רוב האתרים מאוחסנים בסביבה זו.

אחסון בסביבה שיתופית

רוב אתרי האינטרנט הקיימים כיום מאוחסנים בסביבה שיתופית. סביבה שיתופית הינה שרת המעניק שירות לכמה אתרים בו זמנית. אחסון האתרים מקצה שטח דיסק מסוים בכל עת בהתאמה לצרכים של האתר המשתנים. כל השירותים הנכללים בסביבה השיתופית כולל תשתית התקשורת, מרכיבי האבטחה השונים והגיבויים של המידע מנוהלים על ידי הלקוח על ידי חברת האחסון.

אחסון אתרים איכותי
רוב הרכיבים הניתנים ללקוח בעת רכישת השירות כלולים במחיר הראשוני אולם יחד עם זאת ישנם שירותים הדורשים תוספת מחיר. מרכיבים הדורשים תוספת יכולים להיות שירותי דואר אלקטרוני, שירות ניהול הדומיין, דאטה בייס באפליקציה, פאנל אדמיניסטרטיבי, כלי עריכה נוספים, הצפנת SSL לאתרי מסחר אלקטרוני, שירותי סליקה, ניתוח התנועה באתר באמצעות נתונים סטטיסטיים ועוד.
היתרונות של הסביבה השיתופית כוללים מחיר נמוך בהרבה ביחס לשרתים אישיים, ניהול מלא של כל השירותים הניתנים על ידי החברה, אין צורך בהבנה טכנולוגית ברמה גבוהה ואילו ניהול האתר עצמו הינו קל ביותר. החסרונות מאידך, הינם מוגבלות בנפחי הפעילות והגמישות של הפעילויות השונות, אפשרויות שדרוג מוגבלות כמו גם נפח דיסק המוגדר מראש. כמו כן, פעילות האתר עשויה להיות מושפעת מהפעילות של אתרים שותפים לשרת.

שרת וירטואלי

סביבת VPS הינה שילוב של הסביבה השיתופית ושרת פרטי ייעודי. שילוב זה מתבצע באמצעות טכנולוגיה המחלקת את המשאבים של השרתים החזקים למספר קטן שך שרתים נוספים. כל אתר מקבל זכרון משלו, שטח דיסק משלו ו-CPU ייעודי. היתרונות כוללים עוצמה וגמישות בביצוע הפעולות השונות, עצמאות בשטח וחוסר תלות באתרים אחרים הפעילים בו זמנית, אפשרויות תוכנה מגוונות ומרכיבים ייחודיים לשרת הוירטואלי ועוד.